Güvenlik Danışmanlığı Hizmetleri

Bu hizmetimiz, kurumların güvenlik risklerinin saptanması, prosedürlerinin belirlenmesi ve uygulanması aşamasında, kurumla işbirliği içerisinde çalışmasını içeriyor. İhtiyaç duyulan güvenlik altyapısını saptıyor ve anahtar teslim kurulum hizmeti sunuyoruz.

Güvenlik Denetim Hizmetleri-Rizikometre Kurumun bilişim sistemine yönelik içeriden veya dışarıdan gelebilecek tehditleri belirlemek amacıyla, kamuya açık bilgilerden faydalanarak tüm sistemleri tarıyor ve açıklarını saptıyoruz. Müşterilerimiz bu hizmeti periyodik olarak alarak; bilgi sistemlerindeki güvenlik düzeyini günümüz standartlarıyla karşılaştırılabiliyorlar.

Güvenlik Duvarı (Firewall) Yönetimi Firewall Yönetimi,

Kurumların iç kaynak yatırımı yapmadan yüksek kalitede güvenlik hizmetinden yararlanabilecekleri esnek ve kazançlı bir uzaktan yönetim servisidir. Bu hizmet kapsamında; merkezi olarak kurulan ve yönetilen firewall (güvenlik duvarı) ile internet bağlantısının network erişimi seviyesinde güvenliğini sağlıyor; bilgilerin gizliliği ve bütünlüğünü koruyoruz.

Atak Tespit/Önleme (Anti-Hacking)

Internet üzerinden gelen saldırılar, trafiğin izin verilen kısımlarında da saklanabilir. Atak Önleme Sistemimizi, FTP, e-posta gibi tümden kesilmesi istenmeyen sistemlerdeki zararlı unsurları saptamak ve engellemek için kullanıyoruz.

İsteğe bağlı olarak; tüm iletişim ağını ya da sadece kritik önleme sahip sunucuları, internetten gelebilecek tüm saldırılara ve yetkisiz erişimlere karşı koruyabiliyoruz.

Web Erişim Denetimi

Bu hizmetimizden yaralanan kurumlara, içeriklerine göre sınıflandırılmış web sayfalarından, şirket politikaları ve çalışma ortamına uygun olmayan sayfalara erişimi engelleme olanağı tanıyoruz. Bu hizmet çerçevesinde, saat sınırlaması da getirilebiliyor. Örneğin; mesai saatleri içinde sohbet sayfalarına erişim kısıtlanırken, mesai saatleri dışında bu sınırlama kaldırılabiliyor. Böylece kurumlar, internet erişimi için kullandıkları bant genişliklerini çok daha verimli bir şekilde kullanabiliyorlar.

Anti-virus/anti-spam

AntiVİRÜS/AntiSPAM Hizmeti, internetten kurumunuza gelen e-postaları Virüslerden, Trojanlardan, Wormlardan ve Spamlerden korumak için sunduğumuz bir hizmettir. Yalnızca temiz e-postalar kurumunuza ulaştırılırken, tüm zararlı e-postalar internet girişinde engellenir. Bu sayede güvenli e-posta haberleşmesi sağlanır ve gereksiz hat kullanımı, gereksiz disk kullanımı ortadan kalkar.

Esnek AntiVİRÜS/AntiSPAM politikalarımızdan kurumunuza uygun olanı seçerek istediğiniz seviyede Spam korumasına kovuşabilirsiniz. Webden yayınladığımız raporlarla AntiVİRÜS/AntiSPAM koruması tarafından engellenen tüm e-postalar hakkında bilgi alabilir gerekirse karantinadaki e-postalarınızın size iletilmesini talep edebilirsiniz. Talep edilen posta kutuları için günlük spam raporu özet e-postaları gönderilebilir. Spam raporunu alan kullanıcılar, bir düğmeye tıklayarak karantinadaki e-postalarını anında alabilir. Hizmeti başlatmak için Efesnet tarafında tanımlar yapıldıktan sonra yapmanız gereken tek şey, alan adınıza ait MX (mail exchanger) kaydının Efesnet AntiVİRÜS/AntiSPAM sunucularına yönlendirilmesidir.

Güvenli Uzaktan Erişim(VPNC)

Kurumların internete bağlı ve Firewall(güvenlik duvarı) tarafından korunan sunuculara uzaktan erişen kullanıcıları için Güvenli Uzaktan Erişim Hizmeti veriyoruz. Kullanıcılar, var olan dial-up veya kiralık hat erişimleri ile internet üzerinden VPNSonlandırıcı (Concentrator) isimli cihaza IPSec tüneli kurarak ve mevcut internet bağlantılarını kullanarak güvenli IP bağlantısından yararlanıyorlar.

URL Filtreleme

URL Filtreleme, iletişim ağından geçen https trafiğinin, müşteri ihtiyaçları doğrultusunda belirlenen kriterlere göre gözlemlenmesi ve kısıtlanması hizmetidir. Bu hizmet çerçevesinde; içeriklerine göre kategorize edilmiş web sayfalarından, müşterinin şirket politikalarına ve çalışma ortamına uygun olmadığını düşündüğü kategorilerdeki sayfalarla erişim engellenmektedir.

Dijital Sertifika

Elektronik ortamdaki belgelerin paylaşımında, e-postaların iletiminde ve e-ticarette yüksek güvenlik sağlamak amacıyla Dijital Sertifika Hizmetini veriyoruz. Bu hizmetle edinilen sertifikalar aşağıdaki işlemler için kolaylıkla kullanılabilmektedir.

Hizmetimizin Artıları

Güvenli e-posta
Güvenli VPN
Dijital Kimlik
Disk/Dizin/Dosya vb. Şifreleme ve imzalama
Bayi erişimleri, Domain login, Single sing –on (ayrıca projelendirilmelidir)

 

Kurumsal Network & Güvenlik Çözümleri

Müşterilerimizin tüm ağ yapıları için yüksek verimli ve güvenli çözümler geliştiriyoruz. Yapısal kablolamadan gelişmiş ağ ve güvenlik cihazlarına kadar geniş bir yelpazede ürün ve hizmet sunuyoruz.

Bu alandaki hizmetlerimiz:

Network

Aktif Cihazlar

Network Konfigürasyon Hizmeti

Yapısal Kablolama

Güvenlik

Penetrasyon Testi

Firewall

Son Kullanıcı Güvenliği